Možnosti uvnitř sítě

Sdružení Tišnet je určeno všem, kteří chtějí využívat a rozvíjet znalosti a výhody moderního počítačového světa.

Komunikace mezi členy

Ke komunikaci mezi jednotlivými uživateli lze mimo jiného použít protokol Jabber. Tento protokol je podobný ICQ, ale na rozdíl od ICQ přináší některá vylepšení a běží na našem místním serveru. Tím je umožněn daleko rychlejší přenos, jelikož není vytížen miliony uživatelů zároveň.

K dispozici je také diskuzní fórum, kde lze prodiskutovat téměř cokoliv. Mezi členy na síti si lze volat pomocí IP telefonů.

Přenos souborů

Mezi jednotlivými počítači lze procházet podobně jako složkami vlastního systému. Můžete si například prohlížet fotografie, spouštět hudbu či film přímo z počítače jiného uživatele, který tyto soubory zpřístupnil.

Hraní her

V rámci sítě lze hrát síťové hry. Stačí se nějakým rozumným způsobem (bez hromadných zpráv!) domluvit s ostatními hráči na síti.

Na našem serveru také běží hra Enemy Territory a to na adrese et.cipis.net (IP 81.19.45.26) - z technických důvodů dočasně mimo provoz.

Přístup k internetu

Členové Sdružení, kteří platí pravidelný měsíční příspěvek, mají možnost využít sdílené pevné linky do sítě internet. Připojení k internetu je časově neomezené (24 hodin denně 7 dní v týdnu), ale platí zde určité limity na objem přenesených dat.

Možnost získat nové vědomosti

Zapojením do aktivní výstavby a vývoje sítě lze získat mnoho poznatků a zkušeností.


Aby nedocházelo k omezování ostatních uživatelů, je nutné uvnitř sítě dodržovat určitá pravidla a podmínky.

2005 Sdružení Tišnet
místní komunitní počítačová síť na území města Tišnov a obce Předklášteří
design a kód Petr Dvořák

Spam

Interní web Fórum Webmail